מועצת החרום הציבורית למשבר הקורונה
לכבוד:

חברי כנסת ישראל

קריאה דחופה למניעת סגר

חברי כנסת נכבדים,

ממשלת ישראל מבקשת להחיל סגר שלישי על סמך מודלים ויועצים שכשלו שוב ושוב בעבר. באופן עובדתי, אף לא אחת מתחזיות האימה של צוותי הייעוץ של ממשלת ישראל התאמתו. חלקם חרג באלפי אחוזים בטווח של שבועות. הכיצד תקבלו גם עתה תחזיות מופרכות על 3,700 מתים בתוך חודש?

המדינות בהן התמותה היא הגבוהה ביותר למיליון תושבים הן אלו שעשו סגרים.

סגר שלישי הרסני זה יגרום לפגיעות קשות למאות אלפי בתי אב בישראל. הוא יוביל לעלייה נוספת באלימות במשפחה, לנשירת תלמידים נוספים ממערכת החינוך, לאיחור אבחנות נוספות בסרטן, לעלייה בשיעורי הדיכאון והחרדה, להגברת בדידותם של הקשישים ועוד נזקים רבים וכבדים. וכל המחירים הכבדים הללו – ללא צורך. הסגר הזה שגוי ומיותר. זה לא בריאות מול כלכלה. זו פגיעה בבריאות!

אנו, חברי מועצת החירום הציבורית למשבר הקורונה, רופאים ומומחים באימונולוגיה, אפידמיולוגיה, חלקנו כתב את ספר הנהלים לטיפול במגפות. אנו האנשים אשר לאורך כל שנות המדינה הופקדו על הצמתים הקשים והרגישים של מדינת ישראל, אשר בידיהם הפקדתם את מערכת הבריאות האזרחית והצבאית, את מוסדות האקדמיה ואת בתי החולים. אנו, שכל ענייננו הוא טובת המדינה ואזרחיה, ואין לנו ולו בדל של תמריץ פרט לתחושת החובה האזרחית. מתוך תחומי המומחיות השונים שלנו, ניסיוננו המשותף והראייה הסינרגיסטית של מומחי המועצה, אנו קוראים לכם – אל תאפשרו את החלת הסגר!

בשקלול כלל הגורמים – חיים, בריאות, פרנסה, רווחה, אושר וחירות – אנו קובעים חד משמעית שהסגר מזיק יותר משמועיל. מערכת הבריאות אינה על סף קריסה.

אנו פונים אליכם וקוראים ללא היסוס: כל אחד מכם, נבחרי העם, אשר מרים ידו בעד הסגר, מועל בחובתו כלפי אזרחי ישראל! אנו מבינים את החשש מגודל האחריות בהצבעה נגד הטלת סגר. תהיו חשופים להאשמות על עליה בתחלואה ובתמותה. אנו מניחים בכף את יושרתנו, את המוניטין רב-השנים שצברנו, ומוכנים ליטול את האחריות המקצועית למניעת סגר. אנא השתמשו בהצהרתנו זאת כדי להרגיש שלמים עם ההתנגדות לסגר. אנו חשים כי חובתכם, כנבחרי הציבור, להקשיב לקולות אחרים, ולא רק לאותה מנטרה המתנגנת שוב ושוב ללא כל תוחלת. כולנו כגוף אחד מתחייבים לפניכםקיימים כלים טובים ונכונים יותר מהחלת סגר כללי, אשר אופיו אינו נשען על מדע או רפואה. סגר אינו פעולה אחראית – זו פעולה פזיזה ומזיקה!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
גלילה לראש העמוד